bookznami.pl

bookznami.pl – książki, filmy i seriale, sylwetki

Antybiotyki dla drobiu
Lifestyle

Antybiotyki dla drobiu – czy istnieje zdrowsza alternatywa?

Jako właściciel fermy drobiu z pewnością szukasz rozwiązania, dzięki któremu zapewnisz stadu zdrowie i właściwy rozwój. Mimo najszczerszych chęci nie jesteś w stanie odizolować ptaków od wszystkich źródeł choroby. Jeśli zależy Ci na stosowaniu sprawdzonych, a zarazem bezpiecznych rozwiązań, dzięki którym antybiotyki dla drobiu nie będą potrzebne – poznaj wysokiej jakości preparaty od BioPoint. Firma wypracowała skuteczne rozwiązania bezantybiotykowe, które stanowią ciekawą alternatywę dla antybiotyków.

Możesz zrezygnować z antybiotyków dla drobiu

BioPoint to polska firma, która od niemal 20 lat produkuje preparaty pozwalające na zwiększenie efektywności hodowli drobiu i trzody chlewnej. Z produktów BioPoint korzystają hodowcy w ponad 40 krajach, a rocznie fabrykę w Stawigudzie opuszcza milion ton preparatów. Przygotowane przez firmę rozwiązania bezantybiotykowe stosowane są także w Polsce, ponieważ pozwalają skutecznie leczyć drób nawet wtedy, gdy podanie antybiotyków dla drobiu jest niemożliwe, np. w okresie nieśności kur oraz bliskiego terminu oddania zwierząt do ubojni.

Wśród preparatów od BioPoint znajdziesz skuteczne sposoby na walkę m.in. z zaburzeniami lokomotorycznymi, zatruciami i biegunkami, zaburzeniami jakości skorup jaj, infekcjami bakteryjnymi i grzybiczymi, stresem cieplnym oraz związanym z ubiróką i sprzedażą. Dzięki bezpiecznym produktom możesz wspomóc także rozwój piskląt, zapobiegać występowaniu infekcji i inwazji pasożytniczych już od pierwszych dni życia, a także powstrzymać różnicowanie się stada.

Zadbaj o to, aby antybiotyki dla drobiu nie były konieczne

Rozwiązania bezantybiotykowe to jednak nie wszystko –zadbaj o profilaktykę. Wśród preparatów BioPoint znajdziesz różne propozycje, dzięki którym zatroszczysz się o kompleksowy rozwój stada. Warto zwrócić uwagę m.in. na probiotyki i zakwaszacze, które pomagają zadbać o kondycję przewodu pokarmowego ptaków i ograniczają namnażanie patogennej mikroflory. Ważne jest również podawanie stadu łatwo przyswajalnych witamin i minerałów, które będą szczególnie pomocne w okresie występowania zwiększonego zapotrzebowania na substancje odżywcze.

Antybiotyki dla drobiu nie są niezbędne, aby utrzymać zdrowe stado. Postaw na sprawdzone produkty, które zostały docenione przez wielu hodowców. Ich dużym atutem jest także łatwość podania – większość preparatów BioPoint dodaje się do wody podawanej ptakom. Są więc nie tylko bezpieczne dla drobiu i ludzi, ale także wygodne w stosowaniu.

Materiał zewnętrzny