Strona główna
Książki
Tutaj jesteś

Chcesz wydać własną książkę? Sprawdź, ile to kosztuje.

10 grudnia 2020

W dobie wszechobecnych technologii wciąż dobrze mają się książki. To naprawdę niezwykłe zjawisko. Papierowe wydania mają wielu zwolenników. Nie każdy chce mieć wszystko na ekranie. Księgarnie pękają w szwach od najróżniejszych tytułów, poradników, kryminałów, wierszy… Wszystkiego, czego tylko czytelnik potrzebuje lub chce! Książki były, są i będą. Te, które powstają zostają wydane przez największe wydawnictwa, ale także przez mniejsze firmy oraz selfpublishing. Ile kosztuje wydanie własnej książki? Jak wygląda cały ten proces? Wszystkie informacje na ten temat znajdziesz w naszym artykule!

Ile kosztuje wydanie własnej książki?

Zacznij od razu od konkretów. Ile to kosztuje? Cena jest uzależniona od kilku czynników. Jednak zwykle rozpiętość kwot nie jest bardzo duża. Trzeba brać pod uwagę złożoność całego procesu wydawniczego, gdyż każda książka jest inna i ma inne wymagania. Koszty są mniejsze lub większe w zależności od tego, jakie usługi będą wchodziły w skład całego procesu wydawniczego. Mowa tu o: redakcji, korekcie, projekcie okładki, ilustrowaniu, druku oraz promocji. Autor niektóre z tych rzeczy może zrobić sam. Pozwala to na zaoszczędzenie pewnej sumy pieniędzy. Jednak ogólnie rzecz ujmując, można podać przedział cenowy, w którym większość książek się miesi. Koszt wydania to zwykle kilka tysięcy złotych – 2500-4000.

Co składa się na cenę wydania książki?

Wydanie książki to oczywiście druk. Jednak nie ma tylko jednego rodzaju papieru, formy klejenia czy też samego nadruku. Warto poznać najpopularniejsze formaty i sposoby na książki. Najtaniej wychodzi wydruk A5, w miękkiej oprawie klejonej. Drożej będzie w przypadku twardej oprawy. Wyższe ceny obowiązują także przy klejeniu dodatkowo wzmacnianym szyciem. Oczywiście im większy format, tym większa cena. W zależności od objętości tekstu w książce także będziemy musieli zapłacić mniej lub więcej. Dlatego właśnie wydanie książki to bardzo złożony proces. Każdy tytuł jest wyjątkowy i powinien być traktowany indywidualnie. Jeśli jesteś zainteresowany, to sprawdź ile kosztuje wydanie książki w wydawnictwie selfpublishingowym

Wydaj swoją książkę tak, jak chcesz

Cena wydania książki to kwestia bardzo indywidualna. Oczywiście ostateczny koszt nie jest zaskakujący, bo cena zawsze oscyluje w okolicach kilku tysięcy. Jednak wszystko zależy od tego, jaką umowę podpiszemy z wydawnictwem. Dlatego warto dobrze zastanowić się, z kim ją zawrzemy. Należy dobrze przemyśleć swoją decyzję i zapoznać się z różnymi, dostępnymi opcjami. Zadbaj o to, aby uzyskać jak najlepszą ofertę na wydanie Twojej książki. W końcu włożyłeś w nią wiele serca i pracy. Dlatego jasna i korzystna umowa po prostu Ci się należy! Istnieją firmy, które naprawdę chcą dla Ciebie dobrze i pomogą Ci we wszystkich krokach do wydania książki. Zaufaj doświadczeniu i jasnym zasadom. To gwarancja sukcesu na rynku książek. Przekonaj się sam! 

Redakcja bookznami.pl

Nasi redaktorzy na stronie bookznami.pl to zespół miłośników literatury, filmów i kultury, którzy pasjonują się dzieleniem się swoją wiedzą i inspiracją z czytelnikami. Każdy z naszych redaktorów posiada głęboką wiedzę na temat książek, filmów i znanych autorów, co pozwala nam dostarczać wartościowe treści dla naszej społeczności czytelników.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jak powinna wyglądać skuteczna pomoc psychologiczna
Wszystko
LifePO4 przyszłością akumulatorów

Jesteś zainteresowany reklamą?

LifePO4 przyszłością akumulatorów