Strona główna
Dom
Tutaj jesteś

Filtry do odkurzacza Tefal – co warto o nich wiedzieć?

12 sierpnia 2022 filtry do odkurzacza tefal


Odkurzacz jest zdecydowanie jednym z najpopularniejszych urządzeń elektrycznych w każdym domu. Za stosunkowo niewielką cenę można nabyć sprzęt, który będzie w stanie szybko usuwać zabrudzenie z podłogi. Jak się jednak okazuje, pomimo tak dużej popularności odkurzaczy, mało kto wie, jakie powinno się do nich kupować filtry. Warto się na ten temat nieco więcej dowiedzieć na przykładzie jednego z najpopularniejszych modeli odkurzaczy, czyli sprzedawanego przez firmę Tefal. Jakie zatem filtry do odkurzacza Tefal zakupić?

Do czego służy filtr w odkurzaczu?

Zanim przejdzie się do tego, jak należy wybierać filtry do odkurzaczy Tefal, najpierw trzeba się zastanowić nad tym, z jakiego powodu filtr jest tak ważny i za co konkretnie odpowiada w tym urządzeniu. Do zrozumienia tego zagadnienia konieczne będzie poznanie zasady działania odkurzacza. Jak zatem działa przeciętny odkurzacz? Jak się okazuje, jego podstawą jest specjalny silnik, który zaciąga z dużą siłą powietrze poprzez rurę i obecną na niej końcówkę. Dzięki temu możliwe jest zasysanie z podłogi kurzu i większego rozmiaru brudu w postaci np. piasku. Powietrze razem z brudem trafia następnie do worka i na koniec z niewielką już siłą wydostaje się z drugiej strony odkurzacza.

Jak jednak można się bez trudu domyślić, worek nie jest w stanie zatrzymać najmniejszych cząsteczek brudu, takich jak np. alergeny czy też przykładowo kurzu. Żeby ponownie nie wydostawały się one z odkurzacza, stosowany jest specjalny filtr, który jest w stanie wszystko zatrzymać. Niestety z biegiem czasu ilość zabrudzenia na filtrze staje się tak duża, że traci on swoje właściwości. To właśnie wtedy konieczne jest jego wymienienie na nowy model. Powstaje jednak pytanie, jak wybrać dobry filtr do odkurzacza?

Na co zwracać uwagę, wybierając filtry do odkurzacza Tefal?

Jak więc widać, filtr w odkurzaczu pełnia naprawdę niezwykle ważną funkcję. Bez niego odkurzanie byłoby nieefektywne i cały czas w pomieszczeniu posiadałoby się zanieczyszczone powietrze. Na co trzeba zwracać uwagę, gdy będzie się wybierało taki filtr?

Zdecydowanie najbardziej podstawową sprawą jest oczywiście to, aby zakupić filtr pasujący do danego modelu odkurzacza. Najczęściej sprowadza się to do tego, aby nabyć model do odkurzaczy Tefal, ponieważ każda marka stosuje na ogół te same filtry do wszystkich swoich urządzeń. Jeśli kupi się model do odkurzacza innego producenta, istnieje szansa, że nie będzie on pasował i nie da się z niego korzystać.

Kolejną bardzo ważną sprawą jest także to, czy zakupi się filtr HEPA, czy też zwykły. Jest to model, który charakteryzuje się ogromną skutecznością działania i jest w stanie usunąć z powietrza nie tylko zanieczyszczania w postaci pyłków i różnych cząsteczek, lecz nawet może spowodować, że znikną przykre zapachy. Oczywiście liczyć się trzeba z tym, że taki model będzie wyraźnie droższy, lecz mimo wszystko warto ponieść większy koszt i cieszyć się znacznie lepszym filtrem niż te standardowo wykorzystywane. Co więcej, filtr HEPA jest w stanie dłużej spełniać swoje zadania, więc wymienia się go rzadziej.

Ostatnia kwestia to coraz większa liczba wartościowych i jakościowych zamienników filtrów. Poza produktami sygnowanymi Tefal, w ofercie sklepów i e-sklepów znaleźć można wiele atrakcyjnych cenowo zamienników. Nie ustępują one w niczym droższym, markowym filtrom, więc po co przepłacać?

Redakcja bookznami.pl

Nasi redaktorzy na stronie bookznami.pl to zespół miłośników literatury, filmów i kultury, którzy pasjonują się dzieleniem się swoją wiedzą i inspiracją z czytelnikami. Każdy z naszych redaktorów posiada głęboką wiedzę na temat książek, filmów i znanych autorów, co pozwala nam dostarczać wartościowe treści dla naszej społeczności czytelników.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Żaluzje do korytarza i hallu

Żaluzje do korytarza i hallu

11 października 2023

Neutralizowanie zapachów w kuchni
Wybierz nowoczesność

Jesteś zainteresowany reklamą?

Wybierz nowoczesność