Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Jak dobrać długość i fason płaszcza męskiego?

30 listopada 2022

Wybór długości i fasonu płaszcza męskiego jest niezwykle istotnym aspektem podczas zakupu tego elementu garderoby. Warto dowiedzieć się na ten temat nieco więcej oraz zapoznać z podstawowymi zasadami dopasowania płaszcza.

Podstawowe zasady

Płaszcz męski to element garderoby, który w obecnych czasach jest coraz chętniej wybierany przez panów w różnym wieku. Można go z powodzeniem komponować w eleganckich stylizacjach, ale także bardziej casualowych kompozycjach. Podczas wyboru płaszcza męskiego należy przede wszystkim zwrócić uwagę na jego rozmiar, ponieważ strój powinien być dobrze dopasowany do sylwetki, żeby się idealnie prezentował. Nie może być ani zbyt szeroki, ani też zbyt wąski. Warto pamiętać, że zimowy płaszcz zazwyczaj zakłada się na sweter lub marynarkę, a więc powinien być nieco większy.

Krój płaszcza

Wśród najważniejszych aspektów, na które powinno się zwrócić uwagę podczas wyboru płaszcza męskiego, jest jego fason. W sprzedaży można znaleźć zarówno modele jednorzędowe, jak i dwurzędowe. Płaszcze jednorzędowe wysmuklają sylwetkę, dlatego doskonale sprawdzą się wśród panów, którzy pragną zrzucić nadprogramowe kilogramy. Natomiast płaszcze dwurzędowe będą bardzo dobrym wyborem w przypadku szczupłych panów, ponieważ sprawiają, że postura prezentuje się nieco masywniej. Płaszcze jednorzędowe mają także bardziej oficjalny charakter niż płaszcze dwurzędowe i wyglądają bardziej elegancko.

Dopasowanie do sylwetki

Podczas wyboru płaszcza męskiego powinno się zwrócić uwagę także na jego optymalne dopasowanie do sylwetki. W sprzedaży można znaleźć płaszcze męskie o bardzo różnych fasonach. Najczęściej przez panów wybierana jest dyplomatka, czyli jednorzędowy płaszcz zapinany na guziki. Bardzo dobrze będzie się prezentował we wszelkich formalnych stylizacjach, jednak z powodzeniem można go zakładać również na co dzień w casualowych kompozycjach. Jest to płaszcz uniwersalny, który sprawdzi się przy praktycznie każdym typie sylwetki. Wśród panów bardzo dużą popularnością cieszą się również trencze, które występują w wersji dwurzędowej i są zazwyczaj mniej formalne niż dyplomatki.

Długość płaszcza

Bardzo istotną kwestią podczas wyboru płaszcza męskiego jest również jego długość, którą warto w optymalny sposób dopasować. Długość płaszcza męskiego zależna jest przede wszystkim od jego fasonu. Płaszcze dyplomatki powinny się kończyć przed kolanem. Natomiast optymalna długość trencza sięga za kolano, nawet do połowy łydki. Podczas wyboru długości płaszcza powinno się również uwzględnić wzrost mężczyzny. Do wysokich panów pasuje praktycznie każda długość płaszcza. Natomiast niżsi mężczyźni powinni uważać, aby nie wybrać zbyt krótkiego modelu.

Kolorystyka

Wybierając płaszcz męski warto również zwrócić uwagę na jego kolorystykę. Zazwyczaj eleganckie płaszcze męskie można znaleźć w sprzedaży w stonowanych kolorach, które są bardzo uniwersalne i ponadczasowe. Wśród nich można wskazać czerń, a także odcienie granatu, brązu oraz szarości. Ciemne płaszcze idealnie sprawdzą się podczas wszelkich formalnych spotkań, jednak można nosić je również na co dzień. Coraz popularniejsze stają się również modele w ciepłych odcieniach, takich jak beże. Będą odpowiednie do komponowania stylizacji w stylu casualowym.

Redakcja bookznami.pl

Nasi redaktorzy na stronie bookznami.pl to zespół miłośników literatury, filmów i kultury, którzy pasjonują się dzieleniem się swoją wiedzą i inspiracją z czytelnikami. Każdy z naszych redaktorów posiada głęboką wiedzę na temat książek, filmów i znanych autorów, co pozwala nam dostarczać wartościowe treści dla naszej społeczności czytelników.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Bluzy robocze
Czy transport morski z Chin to najlepsza opcja?
Obrączki ślubne klasyczne dla fanów ponadczasowych rozwiązań

Jesteś zainteresowany reklamą?

Obrączki ślubne klasyczne dla fanów ponadczasowych rozwiązań