bookznami.pl

bookznami.pl – książki, filmy i seriale, sylwetki

słuchawki wygłuszające
Książki

Jak wybrać słuchawki wygłuszające dla perkusisty?

 O słuch warto dbać w każdym wieku. Szczególnie, gdy codziennie obowiązki czy hobby sprzyja pogarszaniu się tego narządu, trzeba zatroszczyć się o to, żeby uszy mogły liczyć na specjalną ochronę. W przypadku grania na perkusji taka ochrona to wręcz konieczność bez odpowiedniego wyciszenia hałasu trudno byłoby później normalnie funkcjonować. Każdy taki muzyk powinien mieć do dyspozycji dobrej jakości słuchawki wygłuszające, dają one szansę na skuteczne odcięcie się od głośnej muzyki, którą perkusja niewątpliwie generuje. Często można je zauważyć w sklepach muzycznych, występują w formie dobrze zakrywających całe uszy słuchawek nausznych. 

Wyjątkowa konstrukcja słuchawek wygłuszających dla perkusistów 

 Nie wystarczą zwykłe słuchawki nauszne, których zwykle używa się w domu do słuchania muzyki, żeby móc pozwolić sobie na dobrą ochronę przed źródłem hałasu na próbach czy koncertach. Tylko ze słuchawkami wygłuszającymi dedykowanymi perkusistom można poprawnie zadbać o słuch. Mają one znacznie większą gęstość materiału, grubość, także ich kształt nieco różni się od zwykłych nausznych słuchawek, są one znacznie większe i bardziej solidne, ich stabilność pozwala na lepsze utrzymanie ich na głowie, nawet podczas intensywnego ruchu. Słuchawki wygłuszające ze specjalistycznego sklepu muzycznego https://drumcenter.pl/pl/menu/akcesoria/sluchawki-wygluszajace-118.html to niejednokrotnie przedmiot, który przyda się nie tylko na próbach, ale także na koncertach, można go używać wielokrotnie, nie zniszczą się, nie zawiodą w najmniej oczekiwanym momencie.

Dopasowanie słuchawek wygłuszających do danej osoby

 Wybierając tego rodzaju ochronę narządu słuchu w sklepie muzycznym, sprzedawca jest w stanie dobrać go indywidualnie do danej osoby. Należy pamiętać, że inny typ słuchawek wygłuszających wybierze się dla dorosłego, inny dla dziecka. W przypadku takich przedmiotów liczy się odpowiedni docisk do uszu, nie może być on jednak zbyt intensywny, tak żeby nie trzeba było odczuwać przy użytku dolegliwości bólowych okolic uszy czy głowy. Niektóre rozwiązania w słuchawkach dla dzieci są znacznie delikatniejsze dostosowane do najmłodszych, poziom docisku regulowany jest przez specjalną opaskę. Takie słuchawki wygłuszające powinny być przyjemne w noszeniu, tylko wówczas można liczyć na to, że muzyk będzie po nie sięgał zawsze, a nie tylko wtedy, gdy słuch będzie nadmiernie obciążony przez hałas. Większość tych wyrobów musi być regulowana na różnych poziomach, w takim przypadku lepiej można je indywidualnie dopasować do każdej głowy.