bookznami.pl

bookznami.pl – książki, filmy i seriale, sylwetki

Książki

Jakie książki kryminalne wybrać?

Jeśli podczas czytania książek lubisz odczuwać silne emocje, doskonałym wyborem będą powieści kryminalne. Krwawe morderstwa, tajemnicze zaginięcia i porwania, często inspirowane prawdziwymi wydarzeniami, zdecydowanie potrafią podnieść poziom adrenaliny. Aby wybrać interesujące nas książki kryminalne, warto wziąć pod uwagę m.in. czas, w którym ma miejsce akcja powieści, czy styl pisania autora. Oto wskazówki, które pomogą Ci w wyborze odpowiednich książek.

Książki kryminalne – klasyka

Prawdopodobnie większość osób, nawet tych, które nie interesują się literaturą kryminalną, słysząc Agatha Christie, Stieg Larsson, czy Harlan Coben powie, że czytało chociaż jedną powieść wymienionych autorów, bądź ich nazwiska są im znajome. Wymienieni twórcy, to osoby najbardziej znane w tym gatunku literackim. Większość współczesnych autorów książek kryminalnych inspiruje się powieściami napisanymi przez wyżej wspomniane osoby, szczególnie Agathę Christie. Jest ona często nazywana  królową kryminału. Nie jest to określenie bezpodstawne, ponieważ jej publikacje są szeroko znane, a część z nich została nawet zekranizowana.

Jeśli chcesz zacząć przygodę z książkami kryminalnymi od poznania absolutnych klasyków gatunku, warto sięgnąć po powieści wspomnianych autorów, np. serię Millenium Stiega Larssona, czy Morderstwo w Orient Expressie Agathy Christie.

Polskie książki kryminalne

Dla osób, które z chęcią sięgnęłyby po powieści osadzone w rodzimych realiach, księgarnia internetowa będzie świetnym miejscem, aby wyszukać polskich twórców książek kryminalnych. Polski kryminał to gatunek bardzo popularny, do którego często dołączają nowe publikacje. Do najbardziej znanych polskich autorów powieści kryminalnych zalicza się Katarzynę Bondę, Remigiusza Mroza, Marka Krajewskiego, Zygmunta Miłoszewskiego, czy Katarzynę Puzyńską.

Dla zainteresowanych publikacjami w formie dokumentalnej idealne będą powieści Katarzyny Bondy tworzone we współpracy z najbardziej znanym profilerem kryminalnym w Polsce – Bogdanem Lachem. Są to Zbrodnia niedoskonała i Motyw ukryty. Z kolei dla chętniej sięgających po powieści fabularne, których akcja opiera się na dochodzeniu do prawdy, odkrywaniu przeszłości, przy jednoczesnym trzymaniu w napięciu, warto sięgnąć np. po Wyrwę Wojciecha Chmielarza.

Książki kryminalne to wspaniały wybór, jeśli zależy nam na powieściach, które całkowicie nas wciągną i nie pozwolą się oderwać. Nawet na chwilę.