bookznami.pl

bookznami.pl – książki, filmy i seriale, sylwetki

Komiksy dla wymagających czytelników
Książki

Komiksy dla wymagających czytelników. Jakie wydawnictwa trzeba znać?

Popularność komiksów rośnie z roku na rok. Nawet czytelnicy, którzy do tej pory nie sięgali po tę formę, coraz częściej dostrzegają jej niezwykły potencjał. Gatunek, który narodził się na przełomie XIX i XX wieku w Stanach Zjednoczonych, szybko rozprzestrzenił się na całym świecie – w tym do Polski. Jeśli do tej pory nie przekonaliście się do komiksów lub dopiero stawiacie swoje pierwsze kroki w tym świecie, koniecznie przeczytajcie nasz krótki, przeglądowy artykuł. 

Komiksy dla dorosłych i młodszych czytelników. Są wśród nich tytuły z najwyższej półki

Wielu czytelników na co dzień sięgających po beletrystykę, na komiksy patrzy z lekkim dystansem. Tymczasem w tym gatunku można znaleźć prawdziwe perełki, które artystycznym poziomem – zarówno jeśli chodzi o narrację, jak i grafikę – dorównują największym dziełom światowej literatury. Klasyczne historie o superbohaterach, sci-fi czy fantasy dostarczą zaś świetnej rozrywki, w najlepszym stylu i z daleka od szeroko rozumianej tandety.

Zabawne historie obrazkowe czy prawdziwe arcydzieła? Nowi twórcy zmienili oblicze komiksów

Trend artystycznych komiksów w kilku ostatnich dekadach nabrał bardzo dużego znaczenia. Tytuły tego typu wraz z każdym rokiem coraz liczniej ukazują się również na polskim rynku. Znajdziecie je między innymi w katalogach takich wydawnictw jak Kultura Gniewu, Timof i Cici Współpracownicy czy popularny Egmont. Jeżeli nie odnajdujecie się w klasycznych, suberbohaterskich formach, takich jak Batman, Iron Man czy Wonder Woman, sprawdźcie ich ofertę i przekonajcie się, że komiksy mogą mieć sporą wartość artystyczną. Oczywiście w niczym nie ujmuje to wspomnianym, popularnym seriom – są one doskonałym źródłem rozrywki. Warto sięgnąć po nie również ze względu na ogromny wpływ, jaki wywarły one na popkulturę. Tytuły zarówno z pierwszej, jak i drugiej grupy kupicie na https://shopgracz.pl/230-komiksy.

Marvel Comics, Egmont, Timof i Cisi Wspólnicy oraz Kultura Gniewu. Godne uwagi wydawnictwa

Jeśli zastanawiacie się, po pozycje których wydawnictw działających na komiksowym rynku warto sięgnąć, spieszymy z odpowiedzią. Poza wspomnianymi w poprzednim akapicie oficynami, warto znać również tytuły wydawnictw specjalizujących się w tematyce superbohaterskiej i fantastycznej. Mowa tu przede wszystkim o Marvel Comics, które wykreowało takich bohaterów jak Kapitan Ameryka, Iron Man czy Spider Man oraz DC Comics, który w swojej stajni ma między innymi Super Mana, Wonder Woman czy Batmana. Warto wspomnieć też najpopularniejsze komiksy rodem z Japonii, takie jak Dragon Ball z działającego w Tokio wydawnictwa Shūeisha.