Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Na czym polegają treningi EMS? Zobacz ich przebieg i przeznaczenie!

6 lipca 2022 treningi EMS


Elektrostymulacja mięśniowa, w skrócie EMS, jest oraz częściej wybieranym uzupełnieniem treningów sportowych. Na czym polegają takie ćwiczenia? Sprawdź najważniejsze informacje związane z tego typu treningami!

EMS – na czym to polega?

Elektrostymulacja mięśniowa jest procesem używanym do rehabilitacji już od wielu lat, ale obecnie jest ona bardzo popularna właśnie w klubach sportowych.

Treningi EMS są rodzajem treningów sportowych, które uzupełniane są o elektrostymulację mięśni, czyli w skrócie EMS. Ich głównym celem jest dostarczanie do mięśni impulsów elektrycznych, aby wspomagać ich pracę.

Podczas treningów EMS osoba ćwicząca zakłada specjalne opaski albo kombinezon, który wyposażony jest w elektrody doprowadzające do mięśni impulsy elektryczne.

W ciągu jednego treningu EMS, który średnio trwa około 20 minut, można osiągnąć wyniki porównywalne z 2-3 godzinami na siłowni!

Trening EMS – dla kogo jest polecany?

Treningi sportowe łączone z elektrostymulacją mięśniową z użyciem impulsów elektrycznych mają tak naprawdę bardzo szerokie zastosowanie i mogą korzystać z nich różne osoby – niezależnie od swojego wieku, płci, posiadanych umiejętności i kondycji.

Wobec tego mogą korzystać z nich osoby, które pragną ćwiczyć efektywniej, w tym osoby początkujące. To zatem propozycja nie tylko dla sportowców czy osób regularnie ćwiczących, ale dla każdego, kto nie ma przeciwwskazań zdrowotnych.

Ze względu na fakt, że jeden trening trwa jedynie około 20 minut, jest to bardzo dobry wybór dla każdego, kto oszczędza swój czas, bo nie ma go zbyt wiele w ciągu tygodnia. Jedna wizyta w klubie sportowym na tydzień będzie wystarczająca!

Treningi EMS są również dostępne dla kobiet po ciąży, które chciałyby łatwiej powrócić do formy, mogą korzystać z nich seniorzy oraz osoby w trakcie rehabilitacji, ponieważ nie stanowią one poważnego obciążenia dla stawów i mięśni.

Gdzie można skorzystać z treningów EMS?

Aktualnie treningi EMS są prowadzone w wielu klubach sportowych działających w Polsce. Wśród nich znajdują się także kluby Intime, które dysponują jednym z najnowocześniejszych sprzętów do treningów elektrostymulacji mięśniowej w Polsce.

Na zajęcia można zapisać się internetowo za pośrednictwem strony: https://www.intime.pl/trening-ems-wroclaw/.

Istnieje również możliwość prowadzenia treningów w domu z użyciem urządzeń do elektrostymulacji do użytku osobistego.

Jakie rezultaty mogą dać treningi EMS?

Właściwie dobrany program treningowy EMS może pomóc w łatwiejszym uzyskaniu różnych celów. Za jego pomocą możliwe jest między innymi:

  • podniesienie kondycji
  • zredukowanie nadmiaru kilogramów
  • poprawa wyglądu sylwetki
  • zmniejszenie cellulitu
  • zwiększenie poziomu masy mięśniowej
  • podniesienie siły
  • redukcja bólów – mięśni, kręgosłupa

Jaka jest cena treningów EMS?

EMS to treningi dostępne w wyższej cenie niż standardowe ze względu na używany podczas nich sprzęt. Zwykle należy zapłacić za jeden trening od około 120 złotych do 200 złotych. 

Cenniki można sprawdzić na stronach klubów, przez które można również od razu zapisać się na trening.

Redakcja bookznami.pl

Nasi redaktorzy na stronie bookznami.pl to zespół miłośników literatury, filmów i kultury, którzy pasjonują się dzieleniem się swoją wiedzą i inspiracją z czytelnikami. Każdy z naszych redaktorów posiada głęboką wiedzę na temat książek, filmów i znanych autorów, co pozwala nam dostarczać wartościowe treści dla naszej społeczności czytelników.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Bluzy robocze
Czy transport morski z Chin to najlepsza opcja?
Obrączki ślubne klasyczne dla fanów ponadczasowych rozwiązań

Jesteś zainteresowany reklamą?

Obrączki ślubne klasyczne dla fanów ponadczasowych rozwiązań