Strona główna
Dom
Tutaj jesteś

Neutralizowanie zapachów w kuchni – jaki okap lub pochłaniacz zamontować?

11 września 2023 Neutralizowanie zapachów w kuchni


Zaaranżowanie funkcjonalnej kuchni, w której zawsze pachnie świeżością, jest nie lada wyczynem. Kompletując elementy wyposażenia, warto zadbać także o wystrój i atmosferę wnętrza oraz dopływ świeżego powietrza i wydajną wentylację. Ważne miejsce wśród urządzeń w kuchni zamkniętej, na planie otwartym czy aneksie kuchennym zajmuje okap – pochłaniacz zapachów oraz pary wodnej wytwarzanej podczas smażenia i gotowania. Kuchenne zapachy i drobinki tłuszczu unoszące się w powietrzu to prawdziwe utrapienie w kuchni połączonej z salonem. Intensywne zapachy potrafią być bardzo męczące dla domowników. Warto więc zadbać o wydajny okap do kuchni, który wchłonie wszystkie zapachy gotowania i pozwoli na relaks w salonie, bez uciążliwego zapachu jedzenia. Sprawdźmy, jakie są możliwości, zanim wybierzemy najlepszy sposób neutralizowania zapachów z kuchni.

Okap kominkowy z rurą odprowadzającą wilgoć

Uniwersalne okapy kominowe mają wiele zastosowań w nowoczesnych i klasycznych kuchniach. Ich przemyślana konstrukcja składa się przede wszystkim z rury odprowadzającej wilgoć i zanieczyszczenia na zewnątrz. Instalacja jest ukryta w gustownym kominie, dzięki czemu okap kominkowy 60 cm czy większy model – okap kominkowy 90 cm nie wpływa zbytnio na wygląd wnętrza kuchni. Parametry techniczne urządzenia decydują o wydajnej pracy, jednak wyposażenie pochłaniacza w przepustową rurę wyprowadzoną przewodem kominowym na zewnątrz gwarantuje, że nadmiar wilgoci i rozmaite wonie znajdą upust. Okapy typu kominowego wykonane są przede wszystkim ze stali nierdzewnej odpornej na czynniki zewnętrzne, wilgoć i wysoką temperaturę.

Okap do małej kuchni i aneksu kuchennego

Okap w aneksie kuchennym nie powinien przyciągać uwagi ani przytłaczać rozmiarami i głośną pracą, dlatego warto postawić na okap kuchenny wysuwany z blatu podczas gotowania. Zaletą tego rozwiązania jest możliwość zamontowania urządzenia blisko płyty grzewczej. Okap w blacie perfekcyjnie komponuje się z zabudową meblową i zajmuje naprawdę niewiele miejsca. Mimo kompaktowych rozmiarów ten niepozorny sprzęt jest zaskakująco wydajny. Osoby szukające cichego urządzenia powinny zwrócić uwagę na rodzaj filtra. Modele wyposażone w filtr aluminiowy pracują cicho, efektywnie i nie zużywają dużo prądu.

Okap nad wyspę kuchenną

Okapy wyspowe sprawdzają się w kuchniach o dużym metrażu. Solidne zamontowane nad wyspą urządzenia efektywnie pochłaniają wilgoć, zapachy, cząsteczki tłuszczu i wszelkie zanieczyszczenia z powietrza. Nad wyspą kuchenną można zamontować zwykły pochłaniacz zapachów, jeśli nie jest możliwe podłączenie okapu do komina. Okap w trybie pochłaniacza usuwa zanieczyszczenia, a następnie wdmuchuje powietrze ponownie do kuchni. Taką funkcję ma wiszący okap wyspowy czarny ze szkła i stali o ultranowoczesnym wyglądzie.

W tradycyjnie zaprojektowanej kuchni sprawdzi się klasyczny okap 90 cm umieszczony nad kuchenką. Im wydajniejsza jest praca urządzenia, tym większa gwarancja, że zapachy smażenia i gotowania zostaną szybko zneutralizowane!

Artykuł sponsorowany

Redakcja bookznami.pl

Nasi redaktorzy na stronie bookznami.pl to zespół miłośników literatury, filmów i kultury, którzy pasjonują się dzieleniem się swoją wiedzą i inspiracją z czytelnikami. Każdy z naszych redaktorów posiada głęboką wiedzę na temat książek, filmów i znanych autorów, co pozwala nam dostarczać wartościowe treści dla naszej społeczności czytelników.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Żaluzje do korytarza i hallu

Żaluzje do korytarza i hallu

11 października 2023

Neutralizowanie zapachów w kuchni
Wybierz nowoczesność

Jesteś zainteresowany reklamą?

Wybierz nowoczesność