bookznami.pl

bookznami.pl – książki, filmy i seriale, sylwetki

Lifestyle

Perfumy damskie na wiosnę – jaki zapach wybrać?

Z czym kojarzy nam się wiosna? Oczywiście ze świeżością, zielenią, mnóstwem energii. To czas, w którym wiele kobiet otwiera szerzej swoje szafy i przegląda ich zawartość. Wyrzucają one wówczas niemodne już stroje i zastępują je lżejszymi, często tymi o bardziej luźnym charakterze i rześkich kolorach. Oprócz garderoby, warto przejrzeć również swoją szafkę na kosmetyki. Jakie perfumy wybrać na wiosnę? Czym się kierować przy wyborze?

Dlaczego warto zmieniać perfumy na wiosnę?

Zimą, gdy temperatury są niższe, stosujemy perfumy o bardziej skoncentrowanych zapachach. Zazwyczaj są one cięższe, bardziej słodkie, piżmowe, eleganckie. Z uwagi na to, że nasze ciała są w tym okresie często chłodniejsze, stosowanie cięższych perfum jest uzasadnione, bo w takich warunkach muszą one mieć zdolność wybicia się. Z kolei wiosną, gdy odkrywamy większe partie skóry i staje się ona bardziej nagrzana, z powodzeniem wystarczają lżejsze nuty zapachowe, które wspaniale rozgrzewają się na skórze, i których zapach unosi się ku górze. To dlatego wiosną wiele kobiet zamienia ciężkie perfumy na lżejsze wody toaletowe lub wody perfumowane. Ich formuła jest dość subtelna, ale w połączeniu z otaczającym nas ciepłem daje to bardzo dobry efekt zapachowy. Ciężkie, słodkie i mocne perfumy w kontakcie z rozgrzanym ciałem mogą wywoływać niezbyt pożądane reakcje, szczególnie w zatłoczonych miejscach. Dlatego na wiosnę odstawiamy je i poszukujemy czegoś świeższego.

Jakie zapachy na wiosnę?

Wiosna to czas świeżości, energii, budzącej się do życia zieleni. Dlatego też wiosną i latem najlepiej sprawdzają się lekkie nuty zapachowe, które można znaleźć na https://perfumy.pl/. To kompozycje składające się przede wszystkim z zapachów kwiatowych i owocowych. Sprawdzają się tu na przykład:

– cytrusy,

– trawa cytrynowa,

– zielona herbata,

– ogórek,

– jaśmin,

– magnolia,

– fiołek,

– róża.

Jeśli lubisz egzotyczne zapachy, z pewnością pokochasz też orchideę w zmysłowych, wiosennych kompozycjach. W wiosennych stylizacjach liczy się lekkość i świeżość, dlatego zapachy nie powinny być zbyt mocne i drażniące. Warto też pamiętać o tym, by nie stosować zbyt dużo pachnidła na skórę – stara zasada mówiąca o kropli perfum roztartych na nadgarstku, którym muska się później szyję za uszami, to wciąż aktualna porada. Spryskaj delikatnie skórę dekoltu subtelną wodą kwiatową, gdy chcesz w ciągu dnia odświeżyć się na szybko, albo użyj minimalnej ilości perfum za uszami. W ciągu dnia dobrej jakości zapach rozgrzeje się i będzie delikatnie unosił się wokół Ciebie – nawet gdy Ty już go nie czujesz!