bookznami.pl

bookznami.pl – książki, filmy i seriale, sylwetki

Lifestyle

Czym zająć przedszkolaka w domu

Przedszkole daje dzieciom możliwość wchodzenia w interakcje z rówieśnikami. Rozwija także zdolności manualne i zaspokaja potrzebę ruchu, poprzez zajęcia rytmiki czy zumby. Kiedy dziecko nie może chodzić do przedszkola, wielu rodziców zastanawia się, czym zająć przedszkolaka w domu.

Kreatywne zajęcia w domu

Kreatywne zajęcia w domu dla dzieci nie wymagają użycia drogich materiałów. Masa solna, z której powstaną zwierzątka i ludziki jest nie tylko tania, ale i niezwykle wydajna. Jeżeli nie wiemy, czym zająć przedszkolaka w domu, oprócz masy solnej, możemy wspólnie upiec proste ciasteczka. Wałkowanie ciasta i wykrawanie za pomocą foremek, ćwiczą umiejętności motoryki małej.
Dzieci w wieku przedszkolnym potrzebują ruchu fizycznego. Kiedy energia nie znajduje ujścia, malec jest pobudzony i rozdrażniony. Wspólny taniec z rodzicami lub rodzeństwem daje mnóstwo frajdy i pozwala rozładować napięcie.

Inspiracje w internecie

Kiedy mamy na myśli kreatywne zajęcia w domu dla dzieci, możemy posłużyć się internetem w poszukiwaniu inspiracji. W sieci znajdziemy instrukcje, jak przygotować teatrzyk lalkowy. Drewniane łyżki kuchenne mogą zmienić się w fantastyczne postaci z bajek.
Dobrym pomysłem, na to, czym zająć przedszkolaka w domu jest wspólne czytanie książek. Taka czynność rozwija wyobraźnię i wzbogaca słownictwo.
Pamiętajmy, że zwykłe domowe czynności, takie jak sprzątanie lub gotowanie to też kreatywne zajęcia w domu dla dzieci. Maluchy chętnie pomogą opiekunom, o ile ci pozwolą na pomoc i nie będą okazywali niechęci z powodu niezręczności małych pomocników.
Zdarza się, że mimo najszczerszych chęci, przedszkolak nie jest zainteresowany żadną formą zabawy. Jeżeli kreatywne zajęcia w domu dla dzieci nie podobają się pociechom, musimy pozwolić im na odrobinę nudy. Takie podejście może zaowocować tym, że pociechy same wpadną na pomysł jak znaleźć ciekawe aktywności. W tym wypadku nie musimy się głowić, czym zająć przedszkolaka w domu, ale wystarczy podążać za jego pomysłami, o ile są dla nich bezpieczne.