bookznami.pl

bookznami.pl – książki, filmy i seriale, sylwetki

czytnik ebook
Książki

Dobry czytnik ebooków

Mieszkania stają się coraz mniejsze, a miejsca, takie jak domowa biblioteczka, przechodzą do przeszłości. Coraz częściej sięgamy po elektroniczne zamienniki. Tak stało się też z książkami – wypierają je powoli czytniki ebooków.

Czytnik ebooków

Poza oszczędnością miejsca, mogą bowiem pomieścić książki liczone w tysiącach, dają dostęp do praktycznie wszystkich dzieł sprzed ekranu komputera. Zakup w księgarni online nie jest skomplikowany, a w jego rezultacie otrzymujemy dostęp do pliku, który jest naszą książką. Pojęcie „ebook” to skrót od angielskiego „electronic book” – elektroniczna książka. Wydaje się to dość logiczne.

Dobry czytnik ebooków

Decydując się na czytnik, warto zwrócić uwagę na technologię wykonania ekranu. Jedyna słuszna opcja to wirtualny papier – eInk. Chroni on oczy przed nadmiernym zmęczeniem i zapewnia doskonałą widoczność w pełnym słońcu, czego mogą mu pozazdrościć wyświetlacze wykonane w technologii LCD. Czasami w przystępnej cenie trafi się również podświetlenie z regulowaną barwą światła, pozwalające ostatecznie zwyciężyć czytnikom nad tradycyjnymi, papierowymi pozycjami.

www.eureknews.pl