bookznami.pl

bookznami.pl – książki, filmy i seriale, sylwetki

gdzie oglądać seriale
Multimedia

Na bieżąco z przygodami ulubionych bohaterów, czyli gdzie oglądać seriale

Czasy izolacji, home office i ograniczonych kontaktów międzyludzkich niejako zmusił do zmiany stylu życia na bardziej domowy. Nic dziwnego, że dla wielu osób wypełnieniem czasu rozrywki stało się oglądanie seriali, nadrabianie tzw. zaległości filmowych i odkrywanie nowych pasji dzięki bohaterom ekranowym. Zarówno miłośnicy filmowi, jak i nowicjusze często zastanawiają się, gdzie oglądać seriale oraz jakie pakiety wykupić, by cieszyć się niemal nieograniczoną rozrywką w domowym zaciszu. Oferta jest spora, więc każdy może wybrać coś dla siebie.

Najpopularniejsze platformy

Pandemiczne realia sprawiły, że oferty platform z filmami i serialami znacznie się rozwinęły. Nie da się ukryć, że jedną z bardziej popularnych stron oferującą nowości oraz klasyki ekranowe jest Netflix. W Polsce często wybiera się również oglądanie produkcji filmowych na HBO GO. Mniej znane są Amazon Prime Video oraz Apple TV+. Zaletą tych platform jest darmowy okres próbny, podczas którego można sprawdzić, czy warto inwestować w zakup abonamentu miesięcznego. Zazwyczaj okres ten wynosi 7 dni i nie zobowiązuje do dalszego korzystania z platformy. Netflix oferuje różne ceny w zależności od wybranej jakości wideo oraz liczby urządzeń do obsługi jednocześnie (od 34 do 52 zł – z czego najbardziej opłacalna jest ostatnia opcja, którą można współdzielić z czterema osobami). Amazon Prime Video kosztuje 26 zł miesięcznie, a Apple TV+ i HBO GO 25 zł.

Jak wybrać pakiet najbardziej atrakcyjny cenowo?

Nie da się ukryć, że wielu osobom zależy na skorzystaniu z promocji lub wszelkiego rodzaju zniżek, dzięki którym comiesięczne opłaty za korzystanie z konta nie będą nadwyrężać domowego budżetu. Jedną z bardziej popularnych metod na oszczędność jest współdzielenie pakietu z rodziną lub znajomymi. Dzięki takiej funkcji koszty rozkładają się proporcjonalnie na liczbę członków. Wiele platform oferuje korzystne ceny dla grupy osób – wtedy nawet jednoczesne oglądanie programów na kilku ekranach nie powoduje zakłóceń lub wylogowywania z konta. W przestrzeni internetowej nie brakuje także darmowych platform – warto podkreślić, że wiele z nich działa legalnie.

Darmowe oglądanie seriali? To możliwe

Biorąc pod uwagę najpopularniejsze platformy z filmami i serialami, można stwierdzić, że za jakość i dostępność nowości trzeba zapłacić. Rzeczywiście, korzystanie z tego typu stron daje sporą wygodę użytkowania. Okazuje się jednak, że darmowe platformy także mają sporo do zaoferowania, nadal zachowując swoją legalność. Zwykle są to witryny, które udostępniają produkcje bez konieczności dokonywania opłat, ale ze sporą ilością reklam. Jak widać istnieją plusy i minusy takich stron – każdy powinien sobie sam odpowiedzieć na pytanie, czy jest w stanie „znieść” reklamy, czy woli zapłacić pewną kwotę i mieć gwarancję najlepszej jakości bez przerw. Przykładem platform z reklamami i darmowym dostępem jest Ipla oraz VOD.pl.

Jaka jest przyszłość telewizji w czasach stale rozwijającej się branży platform streamingowych? Wiele się zmienia, a miejsca, w których można oglądać seriale, są dzisiaj zupełnie inne niż zaledwie kilka lat temu. Nie da się ukryć, że szczególnie młodzi ludzie odchodzą od tradycyjnych nośników multimedialnych, wymieniając je na aplikacje, z których mogą korzystać na własnych warunkach.

Korzystanie z platform z serialami i filmami jest dzisiaj na porządku dziennym. Wiele osób świadomie rezygnuje z posiadania telewizora w swoim mieszkaniu. Dzięki witrynom internetowym można oglądać swoje ulubione produkcje w dowolnym momencie, na wielu urządzeniach (np. na smartfonie podczas podróży pociągiem), a także mieć szybki dostęp do nowości.