Strona główna
Multimedia
Tutaj jesteś

Polskie seriale na Netflixie, które warto obejrzeć

10 listopada 2022 polskie seriale na netflixie

Seriale z roku na rok zyskują coraz większą popularność. Co chwilę natrafiamy na informacje o premierach zarówno nowych tytułów, jak i kolejnych sezonów produkcji, które zdążyliśmy już poznać. Subskrybując serwisy, takie jak Netflix czy HBO Max mamy dostęp do ogromnej liczby seriali z różnych zakątków świata. W tym artykule weźmiemy jednak pod lupę polskie seriale na Netflixie i HBO Max.

Czego dowiesz się z artykułu?

  • jakie polskie seriale można obejrzeć na Netlixie
  • jakie polskie seriale można obejrzeć na HBO Max
  • jakie są polskie seriale telewizyjne

Polskie seriale na Netflixie 

Netflix jest bezdyskusyjnie jednym z najpopularniejszych serwisów streamujących filmy i seriale. W Polsce korzysta z niego około 2 miliony osób. Nic więc dziwnego, że firma coraz chętniej zamieszcza w swojej ofercie produkcji z naszego kraju. Poniżej przedstawiamy listę kilku najlepiej ocenianych seriali, które możemy obejrzeć na Netflixie:

  • Wielka Woda – serial, który miał swoją premierę w 2022 roku. Opowiada on o powodzi, która dotknęła mieszkańców Wrocławia i okolic w 1997 roku. Produkcja skupia się na decyzjach władz w obliczu zbliżającej się katastrofy. W rolach głównych wystąpili między innymi Agnieszka Żulewska, Tomasz Schuchardt oraz Anna Dymna, której charakteryzacja robi spore wrażenie.
  • Artyści – produkcja z 2016 roku, która opowiada o nowym dyrektorze warszawskiego teatru, Marcinie, w którego wcielił się Marcin Czajnik. Mężczyzna musi stawić czoła problemom, o których wcześniej nie miał pojęcia. W serialu wystąpili również tacy aktorzy, jak Edward Linde-Lubaszenko czy Krzysztof Dracz.
  • Rojst – jeśli interesują nas polskie seriale na Netflixie, „Rojst” jest zdecydowanie warty polecenia. Ten serial to dramat kryminalny, który w drugim sezonie („Rojst ‘97”) opowiada o sprawie ludzkich szczątek znalezionych podczas powodzi w 1997 (tej samej, która jest przedstawiona w „Wielkiej Wodzie”). Na ekranie możemy zobaczyć m.in. Magdalenę Różczkę, Andrzeja Seweryna oraz Dawida Ogrodnika. Premiera trzeciego sezonu zapowiedziana jest na 2023 rok.
polskie seriale na netflixie

Polskie seriale na HBO Max

Kolejnym popularnym serwisem, który posiada w swojej ofercie polskie seriale jest HBO Max (dawniej HBO GO). Kilka oryginalnych produkcji HBO uznaje się za najlepsze współczesne seriale w naszym kraju. Warto zainteresować się ofertą tego serwisu, choćby ze względu na przedstawione poniżej tytuły:

  • Bez Tajemnic – serial, który skupia się na losach Andrzeja Wolskiego (granego przez Jerzego Radziwiłowicza), czyli psychoterapeuty, który sam zmaga się ze swoimi problemami. Produkcja doczekała się trzech sezonów, które ukazały się w latach 2011-2013 i jest to pierwszy polski serial zrobiony przez HBO.
  • Ślepnąc Od Świateł – historia tygodnia z życia Kuby (w tej roli Kamil Nożyński), dilera z Warszawy, który paradoksalnie wiedze bardzo spokojne życie. Na jego drodze staje jednak pewien człowiek i sprawy zaczynają się komplikować. Jest to serial z 2018 roku w reżyserii Krzysztofa Skoniecznego na podstawie książki Jakuba Żulczyka o tym samym tytule.
  • Wataha – produkcja, w której główną postacią jest Wiktor Rebrow (grany przez Leszka Lichotę), czyli kapitan straży granicznej, który bada sprawę zamachu bombowego. Zginęli w nim jego przyjaciele. Akcja odbywa się w Bieszczadach, których ujęcia zapierają dech w piersiach. Ukazały się trzy sezony „Watahy”, które zarówno krytycy, jak i widzowie przyjęli z wielkim entuzazjem.

Polskie seriale telewizyjne

Gdy interesują nas produkcje z rodzimego podwórka, warto również wziąć pod uwagę polskie seriale telewizyjne. Stacje, takie jak TVP, TVN czy Polsat mają w swojej ofercie kilka tytułów, które mogą przypaść do gustu wielu widzom.

Jeśli chodzi o seriale obyczajowo-komediowe, TVP oferuje np. „O mnie się nie martw” z 2014 roku. Śledzimy w nim losy samotnej matki dwójki dzieci, w której rolę wcieliła się Joanna Kulig. Na stacji TVN możemy obejrzeć „Usta Usta”, czyli serial o perypetiach trzech par. Występują w nim tacy aktorzy, jak Magdalena Różczka, Paweł Wilczak czy Sonia Bohosiewicz.

Duża popularnością w naszym kraju cieszą się również polskie seriale wojenne. Jednym z najpopularniejszych tytułów w telewizji, który porusza tę tematykę jest „Czas Honoru”, który opowiada o losach żołnierzy ruchu oporu w czasach drugiej wojny światowej. Serial składa się z siedmiu sezonów. Inne polskie seriale wojenne, które są warte uwagi to „Wojenne Dziewczyny”, „Stulecie Winnych” oraz „Ludzie i Bogowie”.

Oferta polskich seriali jest bardzo bogata. Możemy znaleźć wiele tytułów zarówno na serwisach streamingowych, jak i w telewizji. Różnorodność tematyczna wymienionych wyżej produkcji sprawia, że każdy widz znajdzie coś odpowiedniego dla siebie.

Redakcja bookznami.pl

Nasi redaktorzy na stronie bookznami.pl to zespół miłośników literatury, filmów i kultury, którzy pasjonują się dzieleniem się swoją wiedzą i inspiracją z czytelnikami. Każdy z naszych redaktorów posiada głęboką wiedzę na temat książek, filmów i znanych autorów, co pozwala nam dostarczać wartościowe treści dla naszej społeczności czytelników.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

gry edukacyjne dla dzieci

Gry edukacyjne dla dzieci

3 grudnia 2022

polskie horrory

Najlepsze polskie horrory

30 listopada 2022

polskie horrory

Jesteś zainteresowany reklamą?

polskie horrory