bookznami.pl

bookznami.pl – książki, filmy i seriale, sylwetki

najlepsze polskie kryminały
Książki

Najlepsze polskie kryminały

W obecnych czasach bardzo popularne stały się różnego rodzaju kryminały. Wiele osób bardzo chętnie po nie sięga, zarówno w postaci książki, jak i filmu. Są to dość interesujące pozycje, które na pewno zachwycą każdego. Dlatego warto dowiedzieć się na ten temat nieco więcej oraz poznać najlepsze polskie kryminały.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • czy warto przeczytać cykl o Hubercie Meyerze
  • czy książki o prokuratorze Szackim to najlepsze polskie kryminały
  • które tytuły zebrały najlepsze opinie wśród czytelników

Zobacz także: https://bookznami.pl/najlepsze-polskie-ksiazki-na-wieczor/

Cykl o Hubercie Meyerze – najlepsze polskie kryminały?

Jeśli interesują nas najlepsze polskie kryminały, możemy przede wszystkim zainteresować się cyklem o Hubercie Meyerze, na który składa się kilka części. Jego autorką jest Katarzyna Bonda, która znana jest jako królowa polskiego kryminału. Cykl powieści opowiada historię profilera policyjnego, czyli psychologa. Zajmuje się on pracą związaną z poszukiwaniem najgroźniejszych przestępców. Historia oparta jest na prawdziwej postaci, dlatego jej przygody są tak wciągające oraz wiele osób chętnie po nie sięga.

Najlepsze polskie kryminały dla wielu, czyli cykl o prokuratorze Szackim

Kolejnymi kryminałami, które są bardzo popularne w Polsce z całą pewnością jest cykl o prokuratorze Szackim, który jest trylogią. Autorem trylogii jest Zygmunt Miłoszewski. W tych pozycjach głównym bohaterem jest natomiast Teodor Szacki. Historia opowiadana jest w bardzo dynamiczny sposób, dlatego z całą pewnością zachwyci wiele osób, które na co dzień uwielbiają czytać i oglądać kryminały. Dodatkowo warto również zwrócić uwagę na fakt, że trylogia jest napisana bardzo poprawnym językiem, co nie zdarza się często w tego rodzaju powieściach. Książki z tego cyklu są uznawane przez wielu za najlepsze polskie kryminały.

najlepsze polskie kryminały

Tylko umarli wiedzą

Wśród najbardziej popularnych kryminałów w Polsce można również wymienić taki tytuł, jak „Tylko umarli wiedzą”. Jego autorem jest Ryszard Ćwirlej. Bohaterem powieści jest Antoni Fisher, a sama akcja dzieje się w latach trzydziestych ubiegłego wieku. Historia bardzo dobrze wpisuje się w klimaty retro, dlatego idealnie sprawdzi się wśród wszystkich osób, które lubią ten styl oraz dawne czasy. Dodatkowo w książce można również znaleźć wątki polityczne oraz szpiegowskie, przez co jest przez niektórych uznawana za najlepszy polski kryminał.

Ludzkie zoo

Kolejnym kandydatem na najlepszy polski kryminał jest taki tytuł, jak „Ludzkie zoo”. Jego autorem jest Marek Krajewski. Głównym bohaterem tego kryminału jest Eberhard Mock, czyli policjant, który bada sprawy Wrocławia. Powieść napisana jest na bardzo wysokim poziomie, dlatego na pewno bardzo dobrze sprawdzi się wśród wielu fanów kryminałów z górnej półki. „Ludzkie zoo” jest siódmą częścią przygód takiego bohatera, jak Eberhard Mock. Jego przygody we Wrocławiu są niezwykle interesujące i ciekawią wiele osób.

Kamienna noc

„Kamienna noc” to jeden z najlepszych polskich kryminałów. Jego autorką jest Gaja Grzegorzewska. Jest to ostatni tom z całej serii. Historia opowiada o przygodach prywatnej detektyw Julii Dobrowolskiej. W powieści bardzo istotne jest tło psychologiczne, które ma duże znaczenie w przypadku całej historii. Dzięki niemu wszystkie postacie są bardziej wiarygodne dla czytelników. Dodatkowo w powieści można znaleźć pikantny język, a także mroczne elementy, które na pewno zainteresują wiele osób.

Kasacja

Wśród najlepszych polskich kryminałów można również wymienić taki tytuł, jak „Kasacja”. Jest to początek całej serii, dlatego w szczególności warto się z nim zapoznać. Autorem tej powieści jest Remigiusz Mróz. Jeden z najmłodszych i najbardziej znanych autorów powieści kryminalnych w całej Polsce. Powieść sprawnie łączy  wątki kryminalne, a także motywy psychologiczne, co niezwykle korzystnie się ze sobą komponuje. Warto zapoznać się z tym tytułem, ponieważ na pewno będzie to bardzo dobry wybór dla osób, które uwielbiają czytać kryminalne powieści oraz oglądać kryminale filmy.