bookznami.pl

bookznami.pl – książki, filmy i seriale, sylwetki

kosmetyki
Lifestyle

Nie wiesz, od czego zacząć świadomą pielęgnację? Oto najważniejsze podstawy!

Jeśli jeszcze nie masz skompletowanej odpowiedniej pielęgnacji, to naprawdę szybko to zmień! Często nieświadomie bardzo źle wpływamy na naszą cerę myśląc, że dajemy jej wszystko, co jest potrzebne. Takie przeświadczenie możemy wynikać z braku odpowiedniej wiedzy o krokach pielęgnacji, doborze kosmetyków czy też obserwacji twarzy. Dlatego dziś zajmiemy się tematem podstaw świadomego dbania o cerę. Z naszymi poradami będziesz mogła całkowicie odmienić stan swojej skóry – oczywiście na lepsze!

Jak powinny wyglądać poszczególne etapy pielęgnacji?

Wszystko rozpoczyna się od prawidłowego demakijażu. Obecnie dużo się mówi o dwuetapowości tego kroku. Wtedy mamy pewność, że na skórze nie zostały żadne elementy makijażu. Koniecznie pamiętaj o umyciu twarzy z użyciem wody. Następnie wykonuje się tonizację. Wtedy skóra jest gotowa na przyjęcie pielęgnacji. Możemy teraz nałożyć serum, kremy, oleje oraz wszystkie inne elementy. O tym, co powinniśmy mieć w kosmetyczce powiemy sobie za chwilę. Ważne, aby zaznajomić się z tolerancją skóry na poszczególne składniki i cały czas ją obserwować.

Jakie kosmetyki wybrać?

Świadoma pielęgnacja to przede wszystkim czytanie składów oraz łączenie kosmetyków w odpowiedni sposób. To bardzo ważne, szczególnie przy zaawansowanej pielęgnacji. Powinniśmy zwracać uwagę, aby nie łączyć ze sobą składników, które mogą wywołać reakcję alergiczną lub niwelować swoje wzajemne działania. Tyczy się to przede wszystkim kwasów. Jednak ich użycie powinno nastąpić dopiero wtedy, gdy znamy swoją skórę, a świadoma pielęgnacja jest u nas już na odpowiednim etapie. Co więcej, kwasy powinniśmy wprowadzać stopniowo. Tak samo jak kosmetyki z niacynamidem, retinolem czy witaminą C. Warto przeprowadzać próby alergiczne, żeby nie narażać skóry na niepożądane reakcje.

Gdzie szukać informacji o kosmetykach?

Z pewnością niedoświadczone osoby nie mają pojęcia, jakie składniki powinny znajdować się w kosmetykach, a jakie nie. Dlatego warto poszerzyć swoją wiedzę i zaznajomić z różnymi rodzajami kosmetyków. Wiele przydatnych informacji znajdziesz tutaj: kosmetyki-online24.pl. Na początku świadoma pielęgnacja może wydawać się skomplikowana. Jednak wszystko jest kwestią wprawy i obserwacji, jak nasza skóra reaguje na poszczególne kosmetyki. Z czasem wszystko stanie się rutyną, a my samodzielnie będziemy potrafili dobierać nowe produkty i poszerzać swoje kroki pielęgnacyjne. Pokazane przez nas etapy to sama podstawa. Nie można zapominać o peelingach, maskach czy dodatkowym oczyszczaniu. Jednak na wszystko to przyjdzie czas!