bookznami.pl

bookznami.pl – książki, filmy i seriale, sylwetki

gry dla starszych dzieci
Lifestyle

Atrakcyjne gry dla starszych dzieci

Gry planszowe to jeden ze świetnych sposobów na to, by atrakcyjnie spędzić czas, gwarantując rozrywkę, która na pewno wzbudzi emocje. Warto poszerzać swoją kolekcję gier, przy których doskonale może bawić się cała rodzina. Na rynku nie brakuje propozycji, które będą adekwatne zarówno dla dorosłych, jak też dla dzieci.

Planszowe gry dla starszych dzieci

Straszne dzieci będą świetnie bawić się przy różnego rodzaju grach strategicznych. Trzeba jednak pamiętać o tym, że rozgrywki bywają długie i zawiłe, a zrozumienie zasad często zajmuje sporo czasu. Na tym etapie można wspierać dzieci, grając z nimi kilka partii. Świetnym tytułem, przy którym jest masa dobrej zabawy, a jednocześnie sporo możliwości rozwoju między innymi planowania i strategii, jest gra Wsiąść do pociągu. Wydano już kilka edycji, niektóre są prostsze, inne odrobiną trudniejsze. Bez wątpienia spodobają się miłośnikom świetnej zabawy.

Scrabble dla najmłodszych

Kultową propozycją gry dla każdego są scrabble. Warto wiedzieć o tym, że można kupić nie tylko klasyczną grę, ale również wersję dla dzieci oraz wersję w języku angielskim. Ta ostatnia będzie świetna, aby trenować znajomości słówek, zatem podczas partyjki gra będzie miała nie tylko wymiar rozrywkowy, ale również edukacyjny. Inne tytuły, w których tworzy się słowa z wylosowanych liter, często można kupić w bardzo przystępnych cenach. To może nie to samo co oryginał, ale dobra zabawa również gwarantowana. Poza tym tego typu gry świetnie sprawdzają się nie tylko dla najmłodszych, ale również dorosłych, gromadząc przy wspólnym stole całą rodzinę.

Gry zręcznościowe

Kolejną ciekawą opcje są gry zręcznościowe, podczas których wykonuje się konkretne zadania. To gry wzbudzające masę pozytywnych emocji, śmiechu, ekscytacji. Łączą pokolenia, dając masę radości podczas rodzinnych spotkań przy stole, pikników i wyjść na świeże powietrze. Można zabrać je nawet na spacer i wspólnie grać na łonie natury.

Gry karciane

Gry karciane to klasyka, bez której trudno wyobrazić sobie wspólny czas na świeżym powietrzu, rodzinną wycieczkę albo spotkanie towarzyskie. Dzieci również lubią takie gry, bo integrują towarzystwo, pozwalają rywalizować, zmuszają do myślenia. Popularne gry karciane to między innymi Dobble, na którą ostrzą sobie zęby prawdziwi miłośnicy i kolekcjonerzy. To gra, przy której poziom rywalizacji jest dosyć duży, jednak jednocześnie panuje świetna zabawa. W czasie gry można trenować spostrzegawczość, koncentrację uwagi i myślenie, a to przecież świetnie rozwija mózg.

Klasyka, czyli gra w okręty

Nawet jeżeli nie weźmie się ze sobą żadnej gry planszowej czy karcianej, zawsze można zorganizować sobie pełną emocji rozgrywkę na szybko. Czasami wystarczy dosłownie długopis i kartka papieru, by była przednia zabawa lub zajęcie, dzięki któremu uda się zabić odrobinę czas. Warto zatem pamiętać o klasycznych rozgrywkach w kółko i krzyżyk, państwa i miasta albo statki. To kultowe gry, w które chętnie grały wcześniejsze pokolenia, zanim przyszła moda na planszówki i gry karciane. W państwa i miasta czy statki można grać każdego dnia, a to wszystko bez wydawania pieniędzy. Brak funduszy nie musi być przeszkodą, wystarczy ruszać głową i wymyśleć atrakcyjną rozrywkę dla dzieci bez wydawania pieniędzy. Takie gry świetnie rozwijają myślenie strategiczne, planowanie, myślenie przyczynowo-skutkowe. Poza tym trenują pamięć, uwagę, pozwalają na sięgnięcie do wiedzy z różnych dziedzin nauki. Korzyści płynące z tych rozgrywek są niezliczone, dlatego warto zachęcać do nich swoje dzieci.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *