bookznami.pl

bookznami.pl – książki, filmy i seriale, sylwetki

najlepsze filmy netflix
Multimedia

Najlepsze filmy na Netflix

Od kilku lat niezwykle popularną platformą, na której za drobnymi opłatami można bez limitu oglądać filmy i seriale w niezliczonej ilości i wszystkich możliwych gatunkach – jest Netflix. Temat seriali i filmów jest obecnie również bardzo popularnym tematem do rozmów, często wystarczy tylko rzucić krótkie „oglądasz ostatnio coś ciekawego na netflixie?” – i mamy gwarantowaną, długą i przyjemną pogawędkę. Wiele osób nawet zaczęło określać oglądanie seriali jako hobby!

Sukces Netflixa

Platforma Netflix, a w zasadzie rodzaj internetowej telewizji, jest już dostępna prawie na całym świecie. Pomimo, że o netflixie zaczęto więcej mówić w Polsce dopiero od kilku lat, to początki tej firmy sięgają lat 90. ubiegłego wieku. Niektórzy twórcy Netflixa w pierwszych odruchach byli zdania, że to nigdy nie osiągnie znaczącego sukcesu. Z początku pomysł na ten biznes polegał na usługach wypożyczania płyt DVD, później z dodatkiem Blue-ray i stopniowo, z ubiegiem lat zaczął przenosić się do sieci. Po pewnym czasie Netflix nie tylko zaoferował możliwość oglądania filmów, seriali, bajek i programów w Internecie – uruchomił również produkcje własne, stając się wytwórnią i okazało się, że seriale i filmy produkcji netflixa potrafią być naprawdę dobre w opiniach bardzo wielu odbiorców. Na polskim rynku serwis działa dopiero od roku 2016. Założenie konta jest banalnie proste, ale niestety żeby móc korzystać z usług netflixa, musimy go opłacać. Netflix oferuje pakiety na jedną osobę, na dwie oraz na cztery osoby.

Za pakiet podstawowy przyjdzie nam zapłacić 34zł, za standard zapłacimy 43zł, a za pakiet premium – 52zł miesięcznie. Jeżeli jednak zdecydujemy się już na skorzystanie z oferty, która będzie dla nas, naszym zdaniem, najbardziej odpowiednia, możemy przy jedynym warunku – dostępie do Internetu – cieszyć się możliwością obejrzenia wszystkiego, co tylko nas zainteresuje. Możemy przebierać w każdym możliwym gatunku, wyszukiwać filmy, seriale, miniseriale, programy edukacyjne, a nawet i najmłodsi znajdą coś dla siebie. Oczywiście jeżeli usłyszymy gdzieś o filmie czy serialu, który byłby wart obejrzenia, nie oznacza to, że będzie on dostępny na Netflixie. Nie musimy się jednak zbytnio przejmować – platforma po pewnym czasie użytkowania sama zacznie nam podsuwać propozycje dopasowane do wyników naszych poprzednich wyszukiwań.

Najlepsze do obejrzenia

Nie ulega żadnym wątpliwościom, że Netflix ma przeogromną ofertę wszystkich gatunków filmów, seriali i wielu innych do obejrzenia (a niektórzy i tak narzekają, że nie mają co oglądać…). Od komedii, przez dramaty, thrillery, horrory, aż po kryminały, młodzieżowe, a nawet animowane, familijne i anime. Znakomite są również miniseriale, coś dla fanów seriali ale tych, którzy mają tendencję do przerywania oglądania w połowie serii lub po prostu nudzą ich długie sezony albo rozciągnięte w czasie premiery kolejnych odcinków.
Ale czy przy tak ogromnym wyborze znajdziemy w ogóle coś „dobrego”? Takiego, żeby ocenili to krytycy czy też osoby, które mają jakieś pojęcie o sztuce filmowej? Z gwarancją, że to, co obejrzymy nas zadowoli i usatysfakcjonuje. Odpowiedź brzmi: tak!

Powstało wiele rozmaitych rankingów, które pokazują na przykład najlepsze filmy netflix. Przykładowo w tej kategorii najlepszymi filmami do obejrzenia są:
– Nasza Planeta
– Czarne Lustro
– Narcos
– Stranger Things
– Dom z Papieru
– Ania, nie Anna
– Ziemia Nocą
– Lucyfer
– Top Boy
… i wiele, wiele innych. Oczywiście ostateczne zdanie, czy film jest wart obejrzenia należy do nas samych, ponieważ, jak dobrze wiemy, gusta bywają bardzo zróżnicowane.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *